Saç Dökülmesine Karşi Öneriler


Mevsim geçişlerinde en büyük sorun saç dökülmesi bu aralar saçlarla ilgili çok paylaşım yapıyorum çünkü bu ara mevsimlerde hem saçlarımız hemde cildimiz zarar görüyor bu zararlardan bir kaç pratik yolla kurtulmak çok kolay.Saçları boyadık düzleştirdik taradık derken ellerimizde tutam tutam saçlar ne mi yapmalıyız;

  1.Saçlarınıza masaj yapın.Çok değil duş aldığınız zamanda saçlarınız şampuanlı iken yada ılık suyla 5 dakika kadar bile masaj yapmanız çok işe yarayacaktır.

2.Fön den ve düzleştiriciler den biraz uzak kalmak lazım haftada bir kereden fazla kullanmamaya özen gösterin.

3.Beslenmenize dikkat edin.Günlük yiyeceğiniz havuç saç köklerini ve derinizi korumaya yardımcı olur ve daha çabuk uzar.Bol bol protein tüketin.Hayvansal gıdalar et süt gibi ürünler saçlarınızın dökülmesine sebep olur bu yüzden proteini fasulye mercimek yumurta gibi besinlerden almaya dikkat edin.

  4.Kabak çekirdeği tüketin günlük bir avuç kabak çekirdeği tüketmek saç için gerekli olan fitoöstrojeni karşılıyor.

5.H vitamini almaya özen gösterin.Buda tamamen beslenmeniz ile alakalı bir şey. Haftada 1 kez karaciğer, böbrek, midye, ıstakoz, alabalık, haftada 2-3 kez tavuk göğsü, yumurta sarısı, baklagil, karnabahar, her gün 2 dilim peynir veya 2 bardak süt veya 2 kase yoğurt tüketin.

 6.Ve bunları yapmayın.

Her gün ve sıcak suyla saçlarınızı yıkamak.
Her yıkamada 2’den fazla şampuan kullanmak.
Haftada birden daha çok fön çektirmek, saçları düzleştirici ile şekillendirmek.
Sık aralıklı taraklarla taramak.

Share:

0 yorum