Saçın Yağlanmamasi İçin Ne Yapilmali?


Biz kadınların en büyük takıntıları da belki de saçlardır.Bence bir kadını güzel gösteren de saçlardır gözümüz gibi bakarız ve bir çok bayanın temel sorunu da saçların sürekli yağlanması.Kuaförlere göre yağlanan saçlar iyidir çünkü saçı besler ve daha sağlıklı saçlara kavuşursunuz fakat yağlı saçlarla dolaşmak hiç de hoş görüntülere sebep olmuyor.

  1.Peki yok mu bunun çaresi tabi ki de var doğru bildiğimiz hatalar mesela saçlarınız yağlanıyor diye her gün her gün şampuanla yıkıyorsunuz bir kere bundan kesinlikle vazgeçin çünkü sürekli şampuan kullandığınız için saç diplerinde bulunun yağ bezleri saçın doğal nem oranını koruyabilmek için daha çok yağlanacaktır.Her gün duş alıyorsanız sürekli saçlarınızı şampuanlamayın ve şampuan miktarını azaltın ve mümkün olduğunca saç tipinize uygun saçları tercih edin.

  2.Hemen hemen hepiniz biliyorsunuzdur zaten saç kremi kullanıyorsanız kremi sadece saç uçlarınıza kullanın.Saçlarınızı durulama işleminde ılık suyla yıkayın ve daha sonra bir miktar soğuk su dökün bu işlem saç derinizdeki gözeneklerin kapanmasına neden olacaktır.

  3.Başka bir yöntem ise saçı duruladıktan sonra suyun içine bir miktar sirke döküp saçı o suyla durulamak eğer kokusundan dolayı kullanmak istemezseniz kurudukça bu koku gidecektir.

  4.Ayrıca saçlarınızı çok sık taramayın çok sık taramak ve saçlarınıza dokunmak daha çok yağlanmasına sebep olacaktır.

  5.Sürekli saç düzleştiricisi yada maşa kullanmak da saçın yağlanmasını hızlandıran sebepler arasındandır.Bu tavsiyelere uyduğunuz sürece saçlarınızın yağlanma oranın azaldığını göreceksiniz.

Share:

0 yorum