Yaz Sonrasi Saç Bakimi Nasil Yapilir?


Deniz,güneş,kum derken saçlar baya bir yıprandı nasıl toparlayacağız diye düşünüyorsanız sizlere bir kaç tavsiye de bizden.

1.Kırıklarınızı aldırın.Yıpranan saç malum çok uzamaz uzasa bile sağlıksız olur uzun saç vazgeçilmeziniz olsa da uçlardan biraz aldırmanın kimseye bir zararı olmaz :)

2.Sık sık duş almayın.Yazın sıcağından bunaldıkça sürekli duş alıyoruz rahatlıyoruz belki ama bu saç için hiç iyi değil saç derimizde ki yağın saçta kalmasını engelliyor.Buda saçın dengesini bozuyor saç sürekli yağ üretmeye çalışıyor.Duş aralığınızı arttırdığınız da saçlarınızın yağ dengesini normale dönecek ve daha parlak bir görüntüye ulaşacaktır.

3.Bakım yapın.Bakım yağları ve keratin yağını kullanarak yıpranmış saçlarınıza en az haftada 1 kere uygulayın.Böylece güneş den yıpranmış saçlarınız biraz daha sağlıklı gözükecektir.Bu yağları evde kendiniz yapabilir yada kuaförlerde yaptırabilirsiniz.

  4.Fırça yerine tarak kullanın.Saçlarınızı ıslakken taramamaya özen gösterin.Fırça yüzünden saçlar daha çabuk kırılır.

  5.Saçlarınızın sağlıklı ve parlak gözükmesi için yediklerinize dikkat edin.Bol bol su için meyve suyu tüketin.Böğürtlen ve bademi bol bol tüketmeye özen gösterin.

Share:

0 yorum