Yüz Hatlarını Ortaya Çıkaran Makyaj Nasıl Yapılır?

                            

 Son zamanlarda basit makyaj teknikleriyle suratımızda belirginleştirmek istediğimiz yerleri belirginleştirip gizlemek istediğimiz yerleri azda olsa gizliyebiliyoruz sanırım kadınlar sırf bu yüzden erkelerden daha kolay değişime uğrayıp genç gözüküyorlar.

 Şimdi dilerseniz bölge bölge makyaj nasıl yapılır bir bakalım. Alnınız çok mu geniş? Bunu gizlemek için makyajı nasıl yaparım mı diyorsunuz? çok basit alnınıza bronz tonlarında pudra sürün bronz renk alnınız parlamasını ve açık gözükmesini engelleyecektir.

 Sıra geldi burna ön plana çıkmasını istediğiniz yerleri açık renk gizlemek istediğiniz yerleri koyu renk pudrayla şekillendirebilirsiniz nasıl mı? Burnun her iki yanına koyu renk pudra sürüp daraltma yapabilir burnunuzun üst kısmına ise daha açık ton sürüp aydınlatabilirsiniz böylelikle gölgede kalan yerler ve parlayan yerler belli olacak ve burnunuz biraz daha dar ve parlak gözükecektir.

 Diğer bir önemli nokta ise elmacık kemikleri çıkık elmacık kemikleri yüzün bütün karekterini değiştirecektir.Çıkık bir elmacık kemiğiniz oldun mu istiyorsunuz oda çok kolay yine koyu renk pudranızı tam elmacık kemiklerinizin altına sürün ve bir fırça yardımıyla yedirin yine parlamasını istediğiniz yere yani göz altlarınız ve elmacık kemiklerinizin üzerine açık renk pudra sürün ve yedirin böylece elmacık kemikleriniz yüzünüzde daha belirgin bir hale gelecektir.

 Yüz çevrenizi daraltmak ve daha belirgin hale getirmek istiyorsanız yine tek yapmanız gereken çenenizi koyu renk pudrayla belirginleştirmek böylece daha ön plana çıkmasını sağlar.

 Makyajınızı tamamlamak için yapacağınız son işlem tabi ki dudaklarınız dolgun dudaklarınız var ve küçük gözükmesini istiyorsanız tek yapmanız gereken dudağınız renginde bir ruj sürmek eğer daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız pastel tonlarında bir dudak kalemiyle dudağınızın kenarına kontür geçin ve aynı tonlarda ruj sürün böylece daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Share:

0 yorum