Zeynep Tosun Kimdir?


Kendisi aslında işletme bölünü mezunudur.Bu işin ona uygun olmadığını anlayınca çocukluğundan da aşine olduğu bir mesleğe yönelmiş ve Milano’daki “Istituto di Marangoni”de moda tasarım okudu.

İlk defilesini 2006 Londra da yaptıktan sonra Alberta Ferretti gibi ünlü isimlerle çalışarak adını duyurmuştur. İstanbul'a döndükten sonra 2007 de genç tasarımcılar yarışmasında 3. olup Esin Maraşlıoğlu ile bir projede çalışmıştır.Ece Ege’nin 3 ay kadar asistanlığını yaptıkdan sonra ekim 2008 de kendi markasının temellerini atmıştır.

Kendisi aynı zaman da ünlü sinema oyuncusu Filiz akının kardeşinin kızıdır.Anne tasarımcı, anneanne de terzi olunca bu meslekte bu kadar başarılı olması gayette normal değil mi :) Moda dünyasına ilk adım attığı günden itibaren dikkat çeken ve başarılı işlere imza atan Zeynep Tosun Türkiye deki bayanların giyimlerinin çok özgün olmadığını fakat gençlerin daha yaratıcı ve özgün olduğunu söylüyor.

 Londra Moda Haftası ,Paris moda haftası derken adını bir çok ünlü isme duyuran Zeynep Tosun şu sıralar da Lady Gaganın İstanbul daki konser sonrası giydiği kıyafeti hazırlamasıyla isminden sıkça bahsettiriyor. Lady Gaganın daha önceden de Zeynep Tosun Tasarımlarını tercih ettiğini söylemeden geçemeyeceğim.

İşte o kıyafetler;

 

Share:

0 yorum