Allik Nasil Sürülür?


Makyajın tamamlayıcısı hatta yüzümüzün tamamlayıcısıdır allık.Cildinizin soluk gözükmemesi için yapacağınız ufak dokunuşlar sizi daha sıcak bir hale getirecektir.Bir çok insanın sıkça yaptığı şey yanlış allık kullanmak.

Allık sürmede ne var diyebilirsiniz ama bir çok insan bu hataya düşüyor ve güzel olayım derken komik duruma düşebilirsiniz.Elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirmek ve canlı bir yüze sahip olmaktır allık bütün yüzü boyamak değil. Allık kullanımında en önemli şey kullandığınız fondöten ve allığın rengi.Sıvı bir fondöten kullandıysanız sıvı allık tercih edin.Diğer bir önemli noktada allık fırçasıdır.Yumuşak allık fırçalarını kullanmanızı tavsiye ederim.Allık sürmeye başlamadan önce fırçanızın temiz olduğuna dikkat edin.Her yüz tipine aynı allık uygulama işlemi yapılması doğru değil.

  Yüz şekillerine göre allık sürmek;


Kare tipli yüz hatlarına sahipseniz elmacık kemiklerinizin üstünden şakaklarınıza doğru allığınızı sürmelisiniz.Böylece daha yumuşak yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.Fırçanın ucunda kalan allıkla alın, çene ve burna hafif bir dokunuşla işlem tamamlanmış olacaktır.

 Oval bir yüze sahipseniz eğer daha yumuşak hatlara sahipsinizdir.Alnınız ve çeneniz biraz daha geniştir.Bu yüzden allığı hafif bir şekilde elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayın.

 Dikdörtgen bir yüze sahipseniz de gözlerinizin dış kısımları ve elmacık kemiklerden yine şakaklara doğru sürün.Çene kısmınıza da allık sürmeyi unutmayın.

 Üçgen bir yüz tipine sahipseniz geniş bir alna ve dar bir çeneye sahipsinizdir.Bu yüzden elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru yapılmalıdır.

Share:

0 yorum