Göz Rengine Göre Far Seçimi


Daha güzel gözlere ve çarpıcı bakışlara sahip olmak için göz şekillerinize teninize ve göz renginize uygun renklerle doğru makyajı yapmalısınız. Peki hangi göz rengine hangi far daha iyi gider nasıl makyaj yaparım derseniz yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederim.

 1.Yeşil renkli gözlere sahipseniz daha sıcak renkler kullanabilirsiniz.Güneşin renkleri gibi.Örneğin sarı rengi gözlerdeki yeşili daha da ortaya çıkaracaktır.Turuncu ve mor renkli farları da tercih edebilirsiniz.

 2.Ela göz rengine sahipseniz bir çok rengi tercih edebilirsiniz fakat mavi renk gözünüzün rengini daha da ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.

 3.Mavi renk bir göze sahipseniz zaten şanslısınız ve dikkat çekici çarpıcı bir bakışa sahipsinizdir fakat daha da dikkat çekmek isterseniz fuşya rengini kullanabilirsiniz.Daha günlük bir makyaj yapmak isterseniz de kahverengi ve mor tonlarını kullanabilirsiniz.

 4.Kahve renkli gözlere sahipseniz ela gözlüler gibi hemen hemen her rengi kullanabilirsiniz.Yeşil ve mor tonları günlük hayatta.Tercih edebilirsiniz. Metalik renk tonları ise kahverenginin içerisindeki sarı rengini daha belirginleştirecektir.

Share:

0 yorum