Burçlara Göre Makyaj Önerileri


Burçlara inanır mısınız bilmem ama ben fazlaca meraklıyımdır.Bence burçlar hayatımızın her anında karakterimizi etkiliyor.Peki makyajda burçların etkileri neler hiç merak ettiniz mi? Ya da hangi burç grubu hangi rengi sever ben okuyunca aa evet gerçekten de benim sevdiğim renkler dedim bakalım sizde de öyle olacak mı :)

  1.Burçlar gruplara ayrılır biliyorsunuz ilk olarak ateş grubundan başlayalım istedim.Ateş grubu burçları koç,aslan ve yay burcudur.Bu gruptaki kadınlar iddialı olmayı severler ee azıcık da dikkat çekici olmak onlar için hiç fena olmayacaktır.Bu dikkat çekiciliklerini makyajlarına da yansıtmayı severler onların rengi kırmızı ve siyahtır.Etkili bakışlar için gözler önemli ve siyah eyeliner vazgeçilmezleridir.

  2. İkinci grubumuzda su grubu.Su grubu burçları yengeç,akrep ve benimde burcum olan balık burcu.Belkide burç grupları arasındaki en duygusal ve en evcimen burçlarıdır.Bu gruptaki burçların bir diğer özelliği de sezgilerinin ve iç güdülerinin diğer burçlara göre fazla olması.Su grubu burçlarının rengi yeşildir.Yeşilin her tonunu özellikle son zamanların favori rengi nil yeşilini çekinmeden kullanırlar.Ruj seçiminde pembe tonlarını tercih ederler ki benimde en çok tercih ettim renktir pembe renk ayrıca turuncu tonlu rujlar da onların rengidir.Şeftali tonlarında ki allıklar da bu burçlar için daha iyi bir tercih olacaktır.

  3.Üçüncü grubumuzda hava grubu.Hava grubu burçları ikizler,terzi ve kova burçlarıdır.En belirgin özellikleri özgürlüklerine düşkün ve bağımsızlık tutkuları favori renkleri mavinin her tonu ve pembedir.Allık seçimlerini pembeden yana kullanmaları gerekir.

  4.Dördüncü ve son grubumuz toprak gurubu dur.Bu grubun burçları boğa,başak ve oğlak burçlarıdır.Belkide diğer gruplar arasında sadeliği en çok seven abartısız ve sakin burçlardır.Bu yüzden makyaj da da sadelikten yanadırlar daha doğal tonlarda makyaj yapmak onlar için daha doğru olacaktır.Bu yüzdendi ki toprağın rengi olan kahverengi onların vazgeçilmezleri arasındadır.

Share:

0 yorum