Dudak Kalemi Nasil Sürülür?


Dudak kalemi ince dudakları daha dolgun göstermek için muazzam bir yöntem bence.Peki nasıl sürülür neler doğru neler yanlış öğrenmek için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederim.

 Annem kendimi bildim bileli hep dudak kalemi kullanır ama dolgun olsun diye değil ruj yerine ve gördüm ki daha uzun süre kalıcı ve her yere ruj gibi bulaşmıyor sadece dudakları dolgun göstermek için değilde ruj yerine de kullanabilirsiniz.

Dudaklarınızı dolgun göstermek için dudak kenarlarınıza hafif bir kontur geçerek uygulayabilirsiniz rujunuzla aynı ton kalemi tercih ederseniz daha doğal bir görünüme sahip olur.

 Günlük kullanımda koyu renk yerine açık renkli kalemleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.Bir püf nokta daha kalemlerin uçları bazen sert olur ve biraz yumuşaması için kaleminiz ucunu elinizle dokunarak biraz yumuşatabilirsiniz birde ucunu biraz küt kullanırsanız daha yumuşak olur böylece daha kaygan bir şekilde sürebilirsiniz. Dilerseniz rujunuzun üzerinden de kalemizi sürebilirsiniz.

Rujunuzu sürdükten sonra kaleminizle üzerinden tekrardan geçip belirginleştirebilirsiniz.Daha sonra dudaklarınızı birbirine yapıştırıp rujunuzu yedirin.

Share:

0 yorum