Evde Manikür Nasil Yapilir?


Sizde benim gibi manikür mağdurlarındansanız yaptırdığınız manikür den memnun kalmıyorsanız yada bunun için kuaföre gitmeyi zaman kaybı olarak görüyorsanız gerçekten de çok haklısınız.El bakımı biz kadınlar için çok önemlidir.O yüzden bizde sizler için evde kolaylıkla manikür nasıl yapılır onu anlatalım dedik.Bunun için yazımızı devamını okumanızı tavsiye ederim.

 Ellerinizde oje varsa öncelikle onları temizleyin.Tırnaklarınızı törpü yardımı ile istediğiniz şekilde törpüleyin.Tırnak köşelerini törpülemeyin çünkü tırnaklarınızı zayıflatır.

Tırnak şeklinize uygun olarak oval yada kare olarak törpüleme işlemi yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı güzel törpülediğinizi anlamak için eski bir tül çorap üzerinde gezdirin tırnaklarınızın çoraba takılmazsa olmuş demektir.

Bir kabın içerisine sıcak su koyun ve içerisine bir kaç damla şampuan ve bir kaç damla limon suyu ekleyerek manikür suyu hazırlayın. Ellerinizi suyun içerisine koymadan önce tırnak diplerinize nemlendirici sürüp bekleyin. Ellerinizi suyun içerisinde biraz bekletin.iyice derinizin yumuşamasını bekleyin.

 Tırnak çevrenizin kenarındaki ölü derileri hafifçe geriye itin.Şeytan tırnaklarınızı dikkatlice kesin.Mikrop kapmamak için kolonya döküp bekletin. Ve son olarak da el losyonu sürerek elinize masaj yapın.

Share:

0 yorum