Serenay Sarikaya'nin Makyaj Sirlari


Geçtiğimiz günlerde yılın kadını seçilen Serenay Sarıkaya hem kırmızı elbisesiyle hemde makyajıyla oldukça muhteşem gözüküyordu.Son zamanların en çok beğenilen ve takip edilen kadını Serenay Sarıkaya'nın güzellik sırrını keşfetmek ister misiniz?Serenay'ın makyajlarını yapan Ali Rıza Özdemir sizlere makyaj sırlarını veriyor.İşte Serenay'ın güzellik sırrı.

 1. Serenay’ın cildini ve göz altlarını su bazlı bir nemlendirici ile nemlendiriyorum, ardından da makyaj altı bazı sürerek, 10 dakika kadar cildin makyaj için yumuşamasını bekliyorum.
 2. Kapatıcı bir fondöten yok, cildi zaten çok güzel. Sadece bej ve gold karışımı bir tonda renkli nemlendirici kullanıyorum.Ten makyajını HD etkili bir pudra ile sabitliyorum.
 3. Elmacık kemiklerinin altına koyu bir kahve (Dark coffee) ile kontür yapıyorum, kemik yapısını ortaya çıkardıktan sonra gold-bronz arası bir pudra ile bu sert kontürü yumuşatıyorum.
 4. Güldüğünde şişen yanak elmalarını sedefli bir ürün yardımıyla aydınlatıyorum.
 5. Ödül töreninde, tüm göz kapaklarını bej rengi bir farla boyadım ardından alt ve üst kirpik diplerine siyah kalem sürdüm ve daha sonra üzerine kızıl kahve bir far sürerek siyahın sertliğini kırdım, anlayacağınız kalemin netliğini dağıtarak buğulu bir bakış yarattım.
 6. Kirpiklerde takma kirpik yok, volüm veren bir maskarayı bolca sürdüm. Kırmızı ve gösterişli bir elbise giydiğinden, göz makyajı da iddialı olduğundan dudakları bej bir rujla renklendirip üzerine bebek pembesi gloss geçerek sadece ışıltı ve ışık verdim.
 7. Göz altlarına kapatıcı sürmedim, makyjın finalinde göz altlarına sadece aydınlatıcı etkili bir ürün kullandım.
 8. Serenay’ın dekoltesine de yoğun kadifemsi bir ışıltı yaratan bir vücut losyonu kullandım.

 Serenay Sarıkayanın saç bakım kürü için TIKLAYIN...

 

Share:

0 yorum