Süleyman Demirel Üniversitesinden Muhteşem 8.Mezuniyet Defilesi


Süleyman Demirel Üniversitesi mezuniyet defilesi, sdü 8. mezuniyet,Süleymen Demirel Üniversitesi 2015 mezuniyet defilesi... 

 Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı öğrencilerinin düzenlemiş olduğu ve her sene yapılan 8. mezuniyet defilesi dün yapıldı. Mezun olacak öğrencilerinin kendi tasarımlarını sergileme şansı bulduğu defilenin bu seneki ısmi ise 'ÇAĞIN RUHU'oldu.

Defilede hayvan ,bitki ve insan temasını ele alarak tasarım yapan öğrenciler insan konseptinde etnik kültürlerden esinlenmiş ve Japon kağıt katlama sanatı olan origamiyi kullanarak etnik ve modern tasarımlar oluşturmuşlardır.

 Bitki konseptinde ise doğadan toplanılan bitkiler değerlendirilerek sosyal mesajlar barındıran doğa tasarımlarıyla harikalar yaratılmış.Tasarımlarda bitkiyi kullanarak farkındalık yaratan öğrenciler her tasarımının bir mesaj içerdiğini kiminin bahar,kiminin hava kirliliğinden solan ağaçları,kiminin kuraklığa yönelik tasarlar yaptıklarını anlattılar.

 Hayvan konsepti ile elektroniği buluşturan tasarımları ise gecenin bombasıydı.Birbirinden değişik kara ve deniz hayvanlarını kıyafete uygulayan öğrenciler kıyafetleri ışıklandırarak daha görkemli hale gelmesini sağlamışlar. Defile yayınlanan küçük bir doğa videosu ve rüzgar sesiyle ardından ünlü kızılderili atasözü ile başladı.'Ancak en son agaç kesildikten, en son nehir zehirlendikten ve en son balik tutulduktan sonra anlayacaksiniz ki, insan parayi yiyemez!' 

 Defile ilk olarak bitki ile başlayıp ardından sırayla,hayvan,etnik ve origami tasarımları ile devam etti.Sadece kıyafetler değil müzikler karaografi hepsiyle birbirleriyle o kadar uyumlu olmuş ki bu kadar kısa zamanda bu kadar başarılı bir defile gerçekten takdir edilesi.

Moda disiplini dersiyle defileye katılan öğrencilerin isimleri:

Özge DEMİR
Gülcan YEŞİLBAŞ
Yasemin ŞENKULAK
Hazal AYGÜN
Ebru KÜÇÜKGÖK
Sena ARMAĞAN
Ümmü GEMİCİ
Duygu GÜLEŞ

 Bizde Moda Life ekibi olarak mezuniyet defilesini hazırlayan tasarım bölümü öğrencilerini ve hocaları ARZU TERLİ EVECEN'İ tebrik eder ileri ki hayatlarında başarılar dileriz.

 Fotoğraflar için Ramazan Kaş' a teşekkürler...
TASARIMLARIYLA DUYGU GÜLEŞ


TASARIMLARIYLA SENA ARMAĞAN

 
TASARIMLARIYLA ÖZGE DEMİR


TASARIMLARIYLA YASEMİN ŞENKULAK

 
TASARIMLARIYLA GÜLCAN YEŞİLBAŞ

 
TASARIMLARIYLA EBRU KÜÇÜKGÖK

 
TASARIMLARIYLA ÜMMÜ GEMİCİ

 
TASARIMLARIYLA HAZAL AYGÜNShare:

0 yorum